Üye olduğun e-posta adresini girerek şifreni geri alabilirsin.
KARTAL NİKAH DAİRESİ BÜLENT ECEVİT KÜLTÜR MERKEZİ

EVLENDİRME AKDİ İÇİN GEREKLİ OLAN BELGE VE BİLGİLER

- Nüfus Cüzdanı Asılları, ve Fotokopisi ( T.C. kimlik numaralı, en son medeni hali işlenmiş resimli, on yılı aşmamış ve çok yıpranmamış olacak.)
- Aile hekimliğinden Sağlık Raporu
- Fotoğraflar, (Son altı ay içinde çekilmiş beşer adet)
- Başvuru yapılabilmesi için çiftlerden birinin, adrese dayalı Kimlik Paylaşım Sisteminde Kartal’da ikamet kaydının olması, ilçe dışında ikamet edenlerin müracaatlarında ise ikamet ettikleri ilçenin evlendirme memurluğunca düzenlenmiş izin belgesi ve üçer fotoğrafla başvurmaları gerekmektedir.
- On yedi yaşını bitirmemiş olanlar için; Aile Mahkemesinden alınmış, Evlenme İzni Kararı ibraz edilmelidir. (Karar kesinleşmiş olmalıdır.)
- On yedi yaşını bitirmiş, on sekiz yaşını bitirmemiş olanlar için: Küçük olan eşin anne ve babasından noterden muvafakatname getirilmelidir.
- Kadının daha önceki evliliği sona ermiş ise; kesinleşme tarihinden itibaren üçyüz gün geçmiş olması belgelenmelidir veya Aile Mahkemesinden kesinleşmiş İddet Müddetinin Kaldırılması kararı getirilmelidir.
- Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olamayanların nikah memurluğumuzdan ayrıca bilgi almaları gerekmektedir.
- Kızlık soyadı kullanılmak isteniyorsa müracaat anında dilekçe ile belirtilmelidir.
Nikâhtan yarım saat önce iki adet şahidin hazır olması gerekmektedir. Şahitlerin T.C. kimlik numaralı Nüfus cüzdanları yanında olmalı, anne ve baba dışında kimselerden on sekiz yaşını geçmiş, nikâhı kıyılan çiftin tanıdığı kimseler olmalıdır.

Yetkili Kişi / Firma

KARTAL NİKAH DAİRESİ BÜLENT ECEVİT KÜLTÜR MERKEZİ

Telefon

0(216) 353 00 21

Web sitesi

Firmanın web sitesine ulaşmak için burayı tıklayın

Ulaşım

Firmanın harita üzerinde konumunu öğrenmek için tıklayın.

Adres

Kordonboyu Mh. Ankara Cd. No: 142 Kartal Kartal / İstanbul