Üye olduğun e-posta adresini girerek şifreni geri alabilirsin.
AVCILAR ZÜBEYDE HANIM NİKAH DAİRESİ

BELGELER :

1. Çiftlerin en son medeni hali işlenmiş T.C no’lu resimli nüfus cüzdanları aslı ve fotokopileri T.C no’lu olmayan, yıpranmış, soğuk damgası belli olmayan nüfus cüzdanları kabul edilmeyecektir. Nüfus cüzdanları dışındaki kimlikler yasa gereğince kabul edilmeyecektir. Müracaat sırasında taraflar fotoğraflı nüfus cüzdanlarını göstermek zorundadırlar. Aksi takdirde Evlendirme Memuru müracaatı kabul etmez.
2. 5’şer adet vesikalık fotoğraf, son altı ay içinde çekilmiş (resimler renkli ve ön cepheden çekilmiş, alın ve çene açık olacak, renkli fotokopi kabul edilmez.)
3. Evlilik için Sağlık raporu (kayıtlı olduğu Aile Hekimliğinden, kaydı yoksa kayıt olmak için ikametinin olduğu Toplum Sağlığı merkezine başvuracaklardır. Raporlar imzalı ve kaşeli olmalıdır.) EVLENME SAĞLIK RAPORUNDA GENELGE GEREĞİ AYRICA AKDENİZ ANEMİSİ TARAMASI YAPILMIŞTIR BİLGİSİ YER ALMALIDIR.
Toplum Sağlığı Merkezi Telefon No: 0212.509.88.86
NİKAH MÜRACAATLARI SABAH 08:30-11:30 SAATLERİ ARASINDA YAPILMAKTADIR.

ÖNEMLİ BİLGİLER:

1. İstanbul içinde oturanların müracaata beraber gelmeleri zorunludur.
2. Evlenecek olan çiftten birinin Adrese dayalı sistemde Avcılarda ikamet etmesi zorunludur. Avcılar’da oturanlar sistemimiz tarafından görüldüğünden ikametgâh belgesi getirmelerine gerek yoktur.
3. Avcılarda oturan yoksa bağlı oldukları belediyenin evlendirme memurluğunun birinden ortak izin belgesi almaları gerekmektedir.
4. Eşlerden biri başvuruya gelemiyor ise (örn; şehir dışında olması veya gelmeyecek durumda bulunması gibi ) bir diğerine Noter onaylı evlilik için özel vekâletname vermesi zorunludur.
5. Kadınlarda boşanma ve eşinin ölümü halinde 300 gün süre geçmelidir ya da aile mahkemesinden iddet müddetini kaldırma kararı getirmesi şarttır.
6. Kadın ve erkek boşanma sonucu kimliğini yenilemelidir.
7. Kız-Erkek 16 yaşını doldurmadıkça evlenemez. Ancak aile mahkemesinden alınacak izin ile evlenebilirler.
8. 17 yaşını tamamlayan erkek-kız velinin izni: eğer veli yoksa vasi veya vesayet makamının izni ile evlenebilirler.
9. Soyadını kullanmak isteyen bayanlar bu isteğini müracaat sırasında belirtmelidirler.
10. Tüm Evrakların geçerlilik süresi 6 aydır.
11. Nikâh süresi belirlenirken en fazla 5 ay sonrasına gerçekleştirilmek üzere nikâh günü verilmektedir. Örneğin Ocak ayında nikah günü almak için belediyemize gelen kişi Mayıs ayının sonuna kadar gün alabilir.
12. Telefonla nikâh günü rezervasyonu kesinlikle yapılmamaktadır. Nikâh günü almak için çiftlerin beraber ve tüm evraklar hazır şekilde belediyemize gelmesi zorunludur.
13. Müracaat tarihinde yasa gereği aynı gün evlilik akdi yapılmamaktadır.
14. 65 yaş ve üstü olanlar için Aile Hekimliğinden ya da Toplum Sağlığı merkezlerinden alınmış “akli melekeleri yerindedir” raporu gerekmektedir.
15. Nikâh şahidi olabilmek için; ergin, ayırt edebilme gücüne sahip olmak ve şahitliğini yaptığı kişiyi tanımak şarttır. Şahit olacak kişiler nikâh öncesi kimliklerini görevli memura göstermek ve T.C kimlik numaralarını bildirmek zorundadır.
16. Zübeyde Hanım nikâh salonunda video ve fotoğraf çekimi Belediyece anlaşmalı firma tarafından yapılmaktadır. GSM:0532 342 39 94 0212 591 66 77

Ömür Boyu Mutluluklar Dileriz.

Yetkili Kişi / Firma

AVCILAR ZÜBEYDE HANIM NİKAH DAİRESİ

Telefon

0(212) 695 62 00 (Dahili 203)

Web sitesi

Firmanın web sitesine ulaşmak için burayı tıklayın

Ulaşım

Firmanın harita üzerinde konumunu öğrenmek için tıklayın.

Adres

Ambarlı Mh. Cumhuriyet Cd. No:2 Avcılar Avcılar / İstanbul