Üye olduğun e-posta adresini girerek şifreni geri alabilirsin.

Haber, Yazı, Röportaj

14.12.2016

Bu Ben Miyim? Dedirten ''Porselen Makyaj'' Tüyoları!

Bu Ben Miyim? Dedirten ''Porselen Makyaj'' Tüyoları!

     

Porselen makyaj, daha çok gelinlerin tercih ettiği bir makyaj türüdür. Çünkü 1 veya 2 gün boyunca kalıcılığı aynı zamanda da fotoğraf çekimleri için en uygunu makyaj türü diyebiliriz. Fakat porselen makyaj, her işte de olduğu gibi işin ehli olan insanlara yaptırılması gerekiliyor. Yani ( Aaa şurada bir kuaför varmış hadi girip yaptıralım) denecek türden bir makyaj türü değil kızlar. Çok zor olmamakla birlikte el becirisi ister. Dozunu kaçırırsanız bebek suratlı olmak yerine maazallah başka birşeye dönüşebilirsiniz. Son olarak ciddi cilt problemlerine sahipseniz hiç tavsiye etmiyorum. Çünkü uzun süre cildiniz havasız kalacak. Şimdi bu porselen makyaj tiyolarına beraber bir göz atalım.

1. Fondöten Ve Pudra ; Porselen makyajda pudra, standart makyajdan farklı olarak ‘’taş pudra’’ diye adlandırılmakta ve suyla karıştırılarak uygulanmaktadır. Amaç daha mat bir görüntü elde etmek olduğundan parlak pudra ve fondötenlerden kaçınılmalıdır. Taş pudra yoğun ve kapatıcı bir etki yaratmaktadır.

     

2. Göz Makyajı ; Asıl amaç yüzümüzü ortaya çıkarmak olduğu için, mümkün olduğunca göz makyajımızı açık tonlarda kullanmalıyız ve şunu da unutmadan söylemeliyim, gizli silahımız ve en can alıcı noktalırımızdan birisi de takma kirpiklerimizi kullanmayı göz ardı etmemeliyiz.

     

3. Allık ; Uygulamamızı yaparken kullanacağımız açık veya mat renkli allıklarda, keskin çizgiler kullanmak yerine daha dairesel hareketlerle harika bir görüntü yakalayabiliriz.

     

4. Dudak ; Ruj seçimi renkler ve zevkler tartışmasına girebileceği gibi, çok donuk ve mat bir renk tercih edilebilir ya da patlamış bir vişne çürüğü tonlarında zıtlığın uyumunu yakalayabilirsiniz.

     

En başta da söylediğim gibi, bebek görünümlü bir surata kavuşacağım derken dozunu ayarlayamayıp maazallah başka birşeye de dönüşebilirsiniz.

Benden söylemesi :)