Üye olduğun e-posta adresini girerek şifreni geri alabilirsin.

Haber, Yazı, Röportaj

07.12.2016

"Bilimin Son Araştırması" Mutlu Ve Uzun Ömürlü Bir Evlilik İçin En Doğru Yaş Tercihi!

"Bilimin Son Araştırması" Mutlu Ve Uzun Ömürlü Bir Evlilik İçin En Doğru Yaş Tercihi!

Yapılan son çalışmalara göre, insanlar 5 sene içinde boşanmak cümlesini dile getirmek veya boşanmak istemiyorlarsa, 28 / 32 yaş aralığını tercih etmeleri gerekitiği söylenmekte. Açıklamaları yapmadan önce şunu belirtmeliyim ki bunlar kişisel durumunuzla alakalı bir istatistik değil. Daha erken evlenmiş veya daha yaşlı olabilirsiniz. Sonuçta hepimiz mükemmel ve hepimiz mutlu olmayı hak eden insanlarız.

Şimdi Açıklamalara Devam Edelim;

Utah Üniversitesinde Sosyolog olan Nick Wolfinger tarafından yapılan araştırma, evlilik profesyonelleri olan İnstitute Family Studies tarafından onaylandı ve yayınlandı. Yapılan bu araştırma, 28 / 32 yaş arası olan evliliklerin ilerleyen yıllarda en az ayrılık oranına sahip olduğunu söylüyor.

     

 

Evliliğe adım atmak için, ne çok genç olmalısınız, ne de yaşlı. İnsanlar, gerçekten karşısındaki ile anlaştığını mı yoksa hormonsal devrişmelerin etkisinde kaldığını mı ayırt edebilecek duruma gelmeli. Çoktan belirlediği hayat seçimini yapmalı ve karşısındakinin finansal yükselişini destekleyecek kadar da borcunu ödeyebiliyor olmalı.

     

Bir diğer önemli husus da çiftlerin, hayallerini, alışkanlıklarını, yaşam tarzını, hedeflerini ve kişisel bakımlarını, evliliğin gerektirdiği değişiklikleri sayısız küçük ayarlamaları yapamayacak kadar yaşlı olmamaları gerekiyor.

     

Bilim insanı Wolfinger, yaptığı bu araştırmada ''katılımcıların cinsiyetini, ırkını, kökeninin aile yapısını, dinsel geleneklerini, dinsel katılımlarını ve seksüel geçmişini yaşadıkları metropol çevresinde olduğu gibi kontrol ettikten sonra dahi'' eğrinin ve araştırmanın bu konuda ısrarcı olduğunu söylüyor.

     

Tabi farklı şirketler ve araştırmacılar su yüzü bulandırmak konusunda hiç vakit kaybetmediler. Maryland Üniversitesi’nden Philp Cohen, American Community Survey’den farklı bir veri grubu kullanarak yaşlanmanın evliliğinizin yaşamasının daha az şansı olduğu anlamına gelmediğini söyledi. Onların yapmış olduğu bu analize göre, boşanmak istemiyorsanız en doğru yaşın 45 / 49 arası olduğu.

     

Bu araştırmacı firmalar ve sosyologlar, insanların internetteki analizlere dayanarak yuva kurmamalarının gerektiğini de not olarak düşüyorlar...