Üye olduğun e-posta adresini girerek şifreni geri alabilirsin.

Haber, Yazı, Röportaj

21.07.2016

Her kadın düğün gününde harika görünmek ister. Dolayısıyla kusursuz bir görünüm için en küçük detayları bile düşünürler, bu nedenle de fazlasıyla yorulurlar.

Düşünmeleri gereken konulardan biri de hiç şüphesiz gelin saçıdır. Peki gelin saçı yaptırmadan önce neler yapılmalıdır?

1- Öncelikli olarak saç bakımı yaptırmalısınız. Saç bakımını kuaförde yaptırabileceğiniz gibi evde kendiniz de yapabilirsiniz. Buradaki amaç, saçı nemlendiren ve besleyen ürünler kullanmasıdır. Düğünden 6-8 hafta önce saçınızı maskelerle hazırlamaya başlayın. Bunu yaparken kullanacağınız şampuan konusunda sabit bir karar verip, saç tipinize en uygun sampuanı kullanmalısınız

2- Ne tarz bir gelin saçı istediğinizi düşünmeli ve araştırmaya başlamalısınız.  Çünkü saç modelinizi ve saç modelinize uygun saç boyu ile rengine karar vermeniz için 3-4 hafta zamanınız var.

3- Düğüne 2-3 hafta kala saç modelinize ve rengine karar vermiş olmalısınız. Bu zamanlar, saçınızı kestirip boyatmak için en uygun zamanlardır. Çünkü boyattığınız saç rengini beğenmezseniz veya saç renginin size yakışmadığını düşünürseniz düğün gününe kadar değiştirme şansınız olur. Eğer aklınızda kızıl tonlarında bir renk kullanmak varsa, kırmızı boya çabuk akacağından dolayı düğünden birkaç gün önce boyatmak daha iyi olacaktır.

4- Düğüne kadar olan 2 aylık sürede, maşa, perma, fön vs. saçınıza zarar verecek ısıl uygulamalardan olabildiğince uzak durun. Bu uygulamalar saçlarınızı kurutup cansızlaştırabilirler. (Özel günler hariç)

5- Gelin saç modelinizi netleştirmek için kuaförünüzle belirleyeceğiniz bir gün prova yapın. Bu prova için en ideal zaman, düğünden 1 hafta öncedir. Provanıza, düğünde kullanacağınız saç aksesuarınızı ve duvağınızı da getirmeyi unutmayın.

6- Provaya giderken seçtiğiniz kıyafete de özen gösterin. Giyeceğiniz gelinliğinizin yakasına benzer bir yakası olan kıyafet giyerseniz, saçınızın ve duvağınızızın gelinliğinizle nasıl göründüğünü tahmin edebilirsiniz.