Üye olduğun e-posta adresini girerek şifreni geri alabilirsin.

Haber, Yazı, Röportaj

05.05.2016

Balayına çıkmayı düşünen pek çok çiftin tercihlerinin ilk sırasında İtalya'nın güzel şehri Venedik yer alır.

Venedik; İtalya'nın kuzeydoğusunda yer alan, kanallarla ayrılan ve köprülerle bağlanan 118 küçük adanın üzerine kurulu bir şehirdir. Doğal güzellikleri ve mimarisi kadar sanat eserleriyle de meşhurdur.

        

Tam bir romantizm şehri olan Venedik'te, kanallarından gondollarına, meydanlarından ara sokaklarına kadar aşkı yoğun şekilde hissedebilirsiniz.

Yılın genelinde ılıman iklimin hakim olduğu Venedik’te, romantik atmosfere en büyük katkıyı sağlayanların başında leziz İtalyan yemekleri ve şarapları gelir. Eşsiz ve otantik manzarada yiyeceğiniz akşam yemeğinde, Venedik’in etkileyici havasını daha içten hissedebilirsiniz.

       

Oldukça küçük olan Venedik'te, araç trafiğine kapalı olan meydanlarda ve ara sokaklarda yapacağınız bir şehir turundan sonra otelinize kolaylıkla dönerek dinlenebilirsiniz. Gece hayatının neredeyse yok olduğu bu şehirde sakin bir balayı geçirmeniz mümkün.

       

Meşhur Venedik gondollarında harika bir şehir turu yaparak eşinizle romantik anlar yaşayabilirsiniz. Büyük ve küçük tur olarak ikiye ayrılan turların hiç bitmesini istemeyeceksiniz. Gondolla şehir turu yaptıktan sonra, Büyük Kanal’da vapur gezisi yapabilirsiniz. Vapurun en güzel yerine oturarak, gün batımında St. Mark Meydanı’na doğru ilerlerken, kanal etrafında bulunan harika sarayları büyülenerek izleyebilirsiniz.