Üye olduğun e-posta adresini girerek şifreni geri alabilirsin.

Haber, Yazı, Röportaj

28.04.2017

Evlilik teklifi etmeden önce ve ederken dikkat edilmesi gerekenler!

  Her şey hazır; yüzük, sevgi, sadakat ve bir evlilikte olması gereken her şey. Fakat evlilik teklifini yaparken atlanılan bir şeyler var. Kendiniz olmak! Yapılan araştırmalarda kadınların %12’si evlilik teklifinin yapılış şeklinden ötürü üzüldüğünü söylüyor. E kadınların hiçbir şeyi unutmadığını bildiğimize göre, bu hataya düşmemek gerek. Beyler, işte evlilik teklifi yaparken dikkat etmeniz gereken 6 önemli kural!

 

Sürpriz Faktörü Çok Önemli!

 

  Yapılacak teklifin kadın tarafından bilinmemesi çok önemli. “Sana yarın evlenme teklif edeceğim” diyen bir erkek kadını heyecanlandıracaktır fakat bunu söylemeden yaratacağı heyecan patlamasını da azaltacaktır. Bu yüzden hiç beklemediği anda, beklemediği bir şekilde teklif yapılmalıdır. Unutmamalı, kadınların sürprizlerden daha çok sevdiği bir şey varsa o da daha çok sürprizdir.

 

Doğru Mekân Seçimi!

 

  Mekânın doğru seçilmesi damat adayını avantajlı duruma düşürecektir. Çok fazla düşünmeden, strese girmeden, kız arkadaşının zevklerini bilmesi kaidesiyle bu an için uygun bir mekan seçilmelidir. Baş başa yenilen bir yemek esnasında, bir sahil kenarında, bir dağ yamacında ya da sinema salonunda... Sürpriz faktörünün de kullanıldığı bir mekânda yapılacak evlilik teklifi, bu teklifi alan kadının hayır demesine imkân vermeyecektir. Güvenin bize…

 

Önceden Belirlenmiş Zaman!

 

  Evet, atlanmaması gereken önemli bir konu doğru zamanlama. Kadınlar sürprizi sever dedik, hâlâ arkasındayız. Ama sürpriz faktörü, sadece kadın için olmalı. Erkek, bu özel an için önceden hazırlıklı olmalı, planlamasını ona göre yapmalıdır. Ani alınmış bir karar, planlarda eksikliğe neden olabileceğinden, zamanın önceden belirlenmesi önemlidir. 

 

Kız Arkadaşınızı Tanıyın!

 

  Teklifin yapılacağı kişi doğru insan mı? Anlaşacağınıza emin misiniz? Hayır, hayır, bunlardan bahsetmiyoruz. Bahsettiğimiz şey, teklifin nerede yapılacağı ve bunun sonrasında alınacak reaksiyonla alakalı. Gelin adayı arkadaşımız eğer topluluk içinde bir evlilik teklifine ters tepki verecekse bunun yapılmaması en doğru şey olur. Bazı kadınlar bunu çok sever ama her kadın aynı değildir. Eğer böyle bir plan varsa, sonrasını da düşünmek iyi olacaktır. 

 

Mükemmeliyetçilik? O da Ne?

 

  Her şey tamam, yüzük, mekân, nasıl teklif edileceği vesaire. Ama bir şeyler eksik geliyorsa hâlâ BOŞ VERİN. Evet, boş verin, çünkü bu olay bir yemeğe çıkma teklifi değil. Bir kadın, eğer doğru erkeği bulduğuna inanıyorsa, o özel anı beklemeye başlar. Aman yüzük çok mu eğri, aman mekân çok mu salaş, aman da aman. Elbette gereken özen gösterilmelidir fakat her şeyi mükemmelleştirmeye çalışmak yanlış olacaktır. Çünkü kadın, eğer o anı bekliyorsa, geri kalan hiçbir şeyi gözü görmeyecektir. Bir de fazla şatafata alıştırmamak lazım değil mi?

 

Her Şeye Hazırlıklı Olun

 

  Geldik o büyük ana. Paravan açılacak ve… Yok, o ayrı bir makalenin konusuydu. Evet, ne diyorduk: O büyük an. Evlilik teklifi edilecek ve verilecek bir cevapla –ki o cevabın evet olmasını dileriz- mutlu, huzurlu bir yuva kurulacak. Fakat her güzel şeyin bir de karşıtı olduğu gerçeğini bilmek lazım. Hiç istemeyiz ama erkek reddedildi diyelim. Bunun sebeplerini elbette anlatacaktır gelin aday adayı(!). Kendini hazır hissetmeyebilir, maddi olarak kaygıları olabilir ve daha birçok şey. Erkek, tavır yapmadan, küsmeden, kırmadan durumu analiz etmeli ve kadına destek verip aday adayını, aday haline getirmelidir. Mücadeleyi bırakmamalı ve kadının sevgisine eminse, mutlu sona ulaşacağına emin olmalıdır. Hem kadınlar, kendilerine dağ olan erkekleri, emin olun güldürenlerden daha çok severler.